W czwartym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacjš Słowenii.
W pierwszym meczu zobaczyliśmy Natalię Partykę oraz Biljanę Todorovic. Od poczštku spotkania Polka grała bardzo dobrze. Czego efektem były wygrane dwa pierwsze sety, do 8 i 4. Niestety, w kolejnych dwóch Słowenka wzięła się do roboty. Wygrała je kolejno do 9 oraz do 7, a ostatecznym zwycięstwie miał zadecydować pištym set. W nim Partyka grała koncertowo, nie pozwoliła się rozkręcić rywalce, narzuciła jej swój styl gry. Partyka wygrała do 3 i cały mecz 3:2.

W drugiej partii zobaczyliśmy dwie najlepsze zawodniczki: Xu Jie po stronie Polski i Martinę Safran po stronie Słowenii. Obie pingpongistki stworzyły naprawdę ciekawe i emocjonujšce widowisko. Pierwszy set należał do Polki, która przegrywała już 8:10, by wygrać 15:13. W drugiej partii, po kilku dobrych topspinach Słowenki, Safran nie dała szans mistrzyni Polski, wygrywajšc 11:7. Trzeci set był równie nerwowy i zacięty, co pierwszy. Xu Jie wgrała go ponownie na przewagi, tym razem 12:10. O zwycięstwie w czwartym secie ponownie zadecydowała końcówka. W niej Polka okazała się lepsza, wygrała 11:9 i cały mecz 3:1.

W trzecim spotkaniu zobaczyliœmy Monikę Pietkiewicz i Sasę Sivec. Mimo, że mecz Polka rozpoczęła nerwowo, to końcówka należała do niej. Pierwszš odsłonę Pietkiewicz wygrała 11:7. W drugiej rywalka była już tylko tłem dla Polki, która wygrała 11:2! W ostatnim secie Polka ponownie zmiażdżyła rywalkę wygrywajšc 11:4 i cały mecz 3:0. Tym samym Polska pokonała w Ornecie Słowenię 3:0!