W związku ze złożonym protestem przez 3 trenerów, 3 instruktorów i 1 rodzica przedstawiamy stanowisko Zarządu WMZTS.
1.Połączenie gier podwójnych kadetów i młodzików na Mistrzostwach Województwa.
Decyzja podyktowana była względami szkoleniowymi i mała ilością uczestników w poszczególnych kategoriach.
2.Przyznanie limitu drużynie kadetów LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.
Drużyna LUKS Warmia Lidzbark Warmiński to aktualny Mistrz Polski młodzików, zdecydowanie odbiegająca poziomem sportowym od pozostałych.  Udział tej drużyny poważnie zmieniłby układ losowania gier na Mistrzostwach Województwa. Dodatkową przyczyną była kolizja terminów Mistrzostw Województwa i Turnieju LZTS o Puchar TVP Olsztyn.
3.Uzupełnienie listy startowej na III OTK kadetek w Lidzbarku Warmińskim.
Regulamin rozgrywek PZTS mówi: 
„pkt 2.2.4.9 W przypadku niepełnej liczby startujących, WZTS mający siedzibę 
w województwie, w którym organizowany jest dany OTK ma prawo uzupełnić stawkę tylko jednym zawodnikiem w każdej kategorii.”
Powyższy zapis nie określa jednoznacznie, że uzupełnić skład należy kolejnym zawodnikiem w rankingu. Uzupełniając listę kierowano się względami szkoleniowymi.
4.Dofinansowanie do Mistrzostw Polski i OTKa.
Zgodnie z wytycznymi Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu i pełną akceptacją Zarządu WMZTS dofinansowywani są zawodnicy o odpowiednim poziomie sportowym lub rokujący odpowiedni poziom w przyszłości. Nadmieniamy również, że przez wiele lat finansowany był Tomasz Kotowski z Pisanicy, który po osiągnięciu najwyższego poziomu sportowego odszedł za aprobatą trenera klubowego do klubu spoza naszego województwa, a dwa najskuteczniej szkolące kluby w Warmińsko-Mazurskim dowiedziały się o fakcie zmiany barw klubowych od działaczy spoza województwa. Trener klubowy nie podjął żadnych działań żeby zatrzymać zawodnika w naszym województwie. Dofinansowywano także zawodników z MLKS Ostródzianka m.in. Kacpra Petasia, Adriana Więcka.
5.Podawanie terminów WTK i Mistrzostw Województwa oraz ich lokalizacja i sposób rozegrania.
Terminy WTK podawane są  z odpowiednim wyprzedzeniem i konsultowane z najmocniejszymi klubami, których zawodnicy uczestniczą w rozgrywkach ligowych (II liga, I liga, ekstraklasa, superliga) oraz dostosowywane do kalendarza rozgrywek PZTS. Zmiany terminów następują tylko w przypadku kolizji z innymi zawodami istotnymi dla uczestniczących w sporcie amatorskim i są niezwykle rzadkie. 
Zarząd po ustaleniu terminów WTKa podał je na stronie WMZTS i zwrócił się do klubów z prośbą o zgłaszanie się chętnych do organizacji poszczególnych imprez. Za wyjątkiem klubu Olimp Kętrzyn nikt nie zajął stanowiska w tej sprawie. Analogicznie zachowały się kluby w sprawie propozycji rozgrywania wszystkich kategorii wiekowych jednego dnia. Wpisowe na WTK i MW pobierane przez WMZTS jest jednym z najniższych w kraju i w całości wydawane jest na organizację powyższych zawodów.
6.Kadry województwa.
Kadry województwa powoływane są w oparciu o Założenia MSiT, które od wielu lat są podawane na stronie Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu. 
7.Sytuacja klubów w województwie.
Poziom organizacyjny klubów w głównym stopniu zależy od aktywności i skuteczności lokalnych działaczy sportowych i trenerów na co WMZTS i jego prezes nie mają wpływu. 
Napływ zawodników z innych województw do niektórych naszych klubów świadczy o ich dobrym poziomie szkolenia oraz przygotowaniu odpowiedniej bazy treningowej. 
8.Zarzutu samowoli prezesa, która miałby nie służyć rozwojowi tenisa stołowego w regionie, nie będziemy komentować ze względu na przeszłość trenerską, postawę oraz różnicę w doświadczeniu pracy z zawodnikami  Zbyszka Pietkiewicza.
Zarząd WMZTS