22.02.2010

W Hali Sportowo -Widowiskowej w Iławie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego seniorów w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. W turnieju udział wzięło 28 zawodniczek i zawodników ze ścisłej czołówki regionu. W turnieju singla mężczyzn zwyciężył...

...Bartosz Szarmach, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Patryka Chojnowskiego 3:1 (13:11, 8:11, 12:10, 11:7). Trzecie miejsce przypadło innemu reprezentantowi MLKS Ostródzianka Karolowi Szarmachowi.

Rywalizację  singla kobiet zdominowały  zawodniczki LUKS Lidzbark Warmiński zajmując trzy pierwsze pozycje. Zwyciężyła Monika Pietkiewicz, która w  finale wygrała z Roksaną Załomską 3:1 (12:14, 11:9, 11:5, 11:6). Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Stramowska.

W turnieju deblowym pań bezkonkurencyjna okazałą się para  Pietkiewicz/Załomska. Wśród mężczyzn najlepsi byli bracia Karol i Bartosz Szarmach, a w grze mieszanej zwyciężyła para Monika Pietkiewicz i Bartosz Szarmach.

Organizatorem zawodów był Warmińsko - Mazurski Związek Tenisa Stołowego przy współudziale Iławskiego Centrum  Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Sekcji Tenisa Stołowego Iławskiego Towarzystwa Rekreacyjnego.

Wyniki:

Singiel mężczyzn:

1. Bartosz Szarmach (MKLS Ostródzianka)
  2. Patryk Chojnowski (MKLS Ostródzianka)
  3. Karol Szarmach (MKLS Ostródzianka)
  4. Jacek Karcz (MKLS Ostródzianka)
  5. Przemysław Hatała (Dekorglass Działdowo)
  6. Adrian Więcek (MKLS Ostródzianka)
  7. Piotr Garbino (ITR Iława)

8-9. Piotr Szewczyk (Piłeczka Pisz)/Marek Pawlikowski (MKLS Ostródzianka)

10-11. Michał Hatała (ITR Iława)/Krzysztof Kamiński (ITR Iława)

12-15. Jakub Gasiul (MKLS Ostródzianka)/Marek Unruch/Szymon Żuralski (ITR Iława)/Dariusz Bartycha

16-19. Zenon Długiński (LZS Świątki)/Mateusz Strynowicz (LZS Świątki)/Adam Ramenda (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński)/Adrian Przybyła (ITR Iława)

Singiel kobiet:

1. Monika Pietkiewicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński)
  2. Roksana Załomska (LUKS Warmia)
  3. Małgorzata Stramowska (LUKS Warmia)
  4. Alicja Czarnomska (LUKS Warmia)
  5. Marta Lis (LUKS Warmia)
  6. Emilia Domysławska (LUKS Warmia)

7-8. Monika Romejko(LUKS Warmia) /Klaudia Jakóbowska (LUKS Warmia)

9.      Zuzanna Woźniak (UKS Victoria Więcki)

Debel mężczyzn:

1. Karol Szarmach/Bartosz Szarmach
  2. Jacek Karcz/ Patryk Chojnowski
  3. Piotr Garbino/ Adrian Więcek
  4. Kamiński/Boodhram (ITR Iława)

5-8. M. Hatała/P. Hatała , A. Ramenda/P. Szewczyk, M. Unruch/D. Bartycha, M. Pawlikowski/J. Gasiul

4. M. Lis/P. Garbino

5-8.  E. Domysławska/A. Ramenda, M. Romejko/P. Szewczyk, Z. Woźniak/J. Karcz, A. Czarnomska/M. Hatała