12.01.2010

 

 

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to bodaj największa kwesta na rzecz ludzi potrzebujących, przede wszystkim chorych. Fundacja Jurka Owsiaka co roku zadziwia, skutecznością. Wbrew krążącym opiniom o zamknięciu się społeczeństwa ,udaje się pobudzić wrażliwość i do wspólnej kasy spływają miliony, za które zakupiony zostanie niezbędny sprzęt medyczny. Do akcji już od dawna włączyli się sportowcy. W ten weekend, zwłaszcza w niedzielę, odbyło się wiele imprez o charakterze zabawowym, w których aktywnie uczestniczyli znani w regionie zawodnicy. My odwiedziliśmy Lidzbark Warmiński i Olsztyn.

W Lidzbarku odbył się turniej tenisa stołowego, ale za to jaki. Wystąpiło kilka par mikstowych złożonych z zawodniczek miejscowej Warmii i znanych postaci polityki, biznesu i kultury.
Pary zostały dobrane na zasadzie losowania, które wzbudziło nie mniej emocji niż same pojedynki. To protokołu zostały wpisane następujące duety:

- Monika Pietkiewicz – Jacek Protas (Marszałek Województwa warmińsko-Mazurskiego)
- Anna Zielińska – Artur Wajs (burmistrz w Lidzbarka Warmińskiego)
- Małgorzata Stramowska – Marek Chyl (starosta powiatu lidzbarskiego)
- Anna Urbańczyk – Piotr Cieśliński – poseł na Sejm
- Adrianna Kondracka – Janusz Cichoń – poseł na Sejm
- Guo Si Ja – Czesław Sienkiewicz (dyrektor Gimnazjum)
- Roksana Załomska – Janusz Mucha (wiceburmistrz Lidzbarka Warmińskiego)
- Alicja Czarnowska – Piotr Bałtroczyk ( prezenter radiowy, konferansjer kabaretowy)

Obsada zgoła znakomita, rywalizacja na najwyższym poziomie, z której zwycięsko wyszli Janusz Mucha i Roksana Załomska.

Walka sportowa była atrakcja i pretekstem do różnego rodzaju licytacji. Poprowadził je mistrz w tej dziedzinie Piotr Bałtroczyk. Nic dziwnego, że wymiernym efektem było zebranie kwoty 4200 zł na fundusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Goście otrzymali piękne pokrowce na rakiety, zostali zobowiązani do udziału w regularnych treningach (przynajmniej raz w miesiącu), a wspomniane prezenty będą licytowane za rok podczas podobnej imprezy. Gratulujemy pomysłu i do zobaczenia!"

 

Źródło: www.sport.olsztyn.pl