Samuel Kulczycki był blisko sprawienia ogromnej sensacji podczas Mistrzostw Europy w Monachium. Polak prowadził 3:1 i 7:3 w piątym secie z legendarnym Niemcem Timo Bollem, jednak ostatecznie to medalista Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, zdobywca Pucharu Świata i ośmiokrotny Mistrz Europy awansował do 1/16 finału.

Do drugiej rundy turnieju głównego awansowali Jakub Dyjas. Polak wygrał w siedmiu setach z Yevhenem Pryschchepą (Ukraina). Kolejnym rywalem będzie Niemiec Patrick Franziska.

Wyniki reprezentantów Warmii i Mazur w pierwszej rundzie turnieju głównego Mistrzostw Europy

Samuel Kulczycki – Timo Boll (Niemcy) 3:4 (11:9, 6:11, 11:9, 11:5, 9:11, 1:11, 5:11)

Jakub Dyjas – Yevhen Pryschchepa (Ukraina) 4:3 (10:12, 10:12, 11:5, 10:12, 11:7, 11:5, 11:2)