18 marca w Povazskiej Bystricy (Słowacja) odbyły się X Mistrzostwa Słowacji Dziennikarzy w tenisie stołowym. Tegoroczne zmagania miały charakter międzynarodowy, a to z uwagi na uczestnictwo reprezentacji polskich żurnalistów.

Impreza zgromadziła wszystkich medalistów indywidualnych mistrzostw Europy dziennikarzy, dlatego poziom rozgrywanych meczów był wyjątkowo wysoki. Zawody zostały podzielone na cztery kategorie, gdzie w dwóch uczestniczyli Polacy. Mistrzostwa Słowacji dziennikarzy zgromadziły na starcie 65 zawodników, w tym trzech z Polski.

W kategorii ";A";, czyli tej najbardziej prestiżowej, w której grali tylko zawodnicy ligowi, zwyciężył Paweł Gąsiorski (Magazyn Polski PingPong). Częstochowianin w pokonanym polu pozostawił aktualnego mistrza Europy dziennikarzy, Ivana Fialę oraz srebrnego medalistę z ostatnich zmagań europejskich, Stanislawa Galisa.

- Dzięki podpisaniu umowy z firmą Butterfly możemy jeździć po całej Europie i brać udział w zmaganiach międzynarodowych. Wyjazd do Słowacji był jednym z kilku, które planujemy w tym roku. Z pewnością była to dla nas jedna z ostatnich okazji zmierzenia się z lepszymi zawodnikami przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy dziennikarzy, które w maju odbędą się w Częstochowie - podsumował wyjazd Paweł Gąsiorski.

Na czwartej pozycji w tej kategorii uplasował się Paweł Gradkowski (Telewizja Olsztyn), dla którego to był debiut w rywalizacji międzynarodowej.

Trzeci z Polaków, Paweł Mielczarek (Gazeta Częstochowska) rywalizował w kategorii ";B";, gdzie oprócz niego grali sponsorzy i VIP-y ze Słowacji. Mielczarek rozegrał bardzo dobry turniej i uplasował się na 6 pozycji.

Medaliści:

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Dziennikarzy w tenisie stołowym:

Kategoria A (ligowcy):
1. Paweł Gąsiorski (Magazyn Polski PingPong)
2. Ivan Fiala
3. Stanislaw Galis
4. Paweł Gradkowski (Telewizja Olsztyn)

Kategoria B (VIP-y i sponsorzy):
1. Vanda Tuchynova
2. Anton Brunovsky
3. Ludovit Jakubove
...
6. Paweł Mielczarek (Gazeta Częstochowska)

Mistrzostwa Słowacji Dziennikarzy w tenisie stołowym:

Gra pojedyncza:

Mężczyźni:
1. Viktor Zamborsky
2. Hubert Vavro
3. Miroslaw Bukov

Kobiety:
1. Vlasta Konecna
2. Martina Kalavska
3. Lucia Muthova

Gra podwójna:

Mężczyźni:
1. Mirosław Bukov/Huber Vavro
2. Viktor Zamborsky/Peter Novotny
3-4.
Roman Uhlik/Lubos Bogdanyi
Martin Sedo/Ondrej Gajdos

Kobiety:
1. Zuzana Muthova/Lucia Muthova
2. Viera Zaludkova/Katarina Vrablova
3-4.
Vlasta Konecna/Martina Kalavska
Zuzana Raksanyova/Monika Korenciova