W 2014 roku po raz drugi w Polsce odbędą się międzynarodowe igrzyska Warmia Mazury Senior Games, promujące aktywność fizyczną osób starszych. Zawody w tenisie stołowym zostaną połączone z 1. Grand Prix Polski Weteranów zaplanowanym na ostatni weekend sierpnia (28-31 sierpnia 2014 roku). Areną zmagań tenisistów będzie hala sportowa w Lidzbarku Warmińskim.

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Jacek Protas zapowiedział, że celem organizatorów jest zgromadzenie większej liczby uczestników zza granicy i rozegranie więcej konkurencji sportowych niż podczas pierwszych mistrzostw, które odbyły się w 2012 roku. Dodał, że co dwa lata będą organizowane kolejne edycje tej imprezy.

Poprzednie Warmia Mazury Senior Games były pierwszymi rozgrywanymi w Polsce igrzyskami tej rangi dla osób powyżej 45. roku życia. Na obiektach sportowych pięciu miast wystartowało wówczas blisko 1,5 tys. uczestników z 15 krajów. Zawodnicy konkurowali w 11 dyscyplinach: badmintonie, brydżu, golfie, lekkoatletyce, piłce nożnej, pływaniu, siatkówce halowej i plażowej, tenisie stołowym i ziemnym oraz żeglarstwie. Były też konkurencje rekreacyjne: maraton rowerowy czy strzelanie do rzutków.

Podczas tegorocznych Senior Games w Olsztynie rozegrane zostaną konkurencje pływackie (Aquasfera), turnieje siatkówki i brydża sportowego oraz — to tegoroczna nowość — zawody w skokach spadochronowych do celu. W Iławie zaplanowany został tenis, siatkówka plażowa i regaty żeglarskie, w Lidzbarku Warmińskim lekka atletyka i tenis stołowy, natomiast w Ornecie badminton. 

Listy startowe, zapisy i wszelkie informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Warmia Mazury Senior Games 2014 - http://seniorgames.pl/