19.04.2012

Zawodnicy z całego świata rywalizować będą w jedenastu dyscyplinach: piłce nożnej, pływaniu, brydżu sportowym, żeglarstwie (na obiektach w Olsztynie), siatkówce halowej oraz plażowej, tenisie (Iławie), lekkiej atletyce, tenisie stołowym (Lidzbarku Warmińskim), badmintonie (Ornecie) oraz golfie (Naterkach). Warmia Mazury Senior Games to kontynuacja zmagań, które odbyły się w Holandii w 2009 roku. Sportowe zmagania na Warmii i Mazurach potrwają od 10 do 16 września 2012 roku.

W międzynarodowych zawodach chcą startować także aktywni sportowcy, którzy nie skończyli 50 lat! Dlatego organizatorzy zdecydowali, że od 10 do 16 września na Warmii i Mazurach będą mogli wziąć udział również nieco młodsi zawodnicy.

Impreza, której organizatorami są samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz samorządy miast Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety jeszcze do niedawna skierowana była jedynie do zawodników powyżej 50 roku życia. Po ostatnich przedsięwzięciach promocyjnych w Warszawie – m.in. kampanii reklamowej, kampanii na infoscreenach w metrze oraz konferencji prasowej w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej – głos zabrali także nieco młodsi sportowcy. W rozmowach przekonywali, że także osoby 40+ powinny mieć okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z innymi zawodnikami. Dlatego do Warmia Mazury Senior Games 2012 mogą się zgłaszać także zawodnicy, którzy ukończyli 45 lat (dyscypliny indywidualne) oraz 40 lat (dyscypliny zespołowe: piłka nożna oraz siatkówka halowa).

– Jest to bardzo dobre posunięcie organizatorów, bowiem w ten sposób nadal powiększamy grupę osób aktywnych. Po drugie, w wybranych dyscyplinach zawodnicy już w wieku 35-40 lat uznawani są za weteranów – mówi Jacek Wszoła, Ambasador Warmia Mazury Senior Games. – Od kilku tygodni w środowisku sportowym sporo rozmawia się o zawodach Warmia Mazury Senior Games 2012, których idea jest bliska sercu ludziom z mojego pokolenia. Sport ma to do siebie, że można go uprawiać bez względu na wiek, i to jest w nim najpiękniejsze. Kiedy dowiedziałem się o decyzji organizatorów o obniżeniu wieku dla uczestników zawodów Warmia Mazury Senior Games nie kryłem zadowolenia i szybko obdzwoniłem moich znajomych. 

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych aktywnych seniorów i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje z ich strony – przyznaje Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Zawody odbywają się po raz pierwszy i możemy sobie pozwolić na pewne korekty w regulaminach. Jeśli osoby poniżej 50. roku chcą wystartować w imprezie, nie widzimy żadnych przeciwwskazań, by bronić im dostępu do aktywności. Powinniśmy być wręcz zadowoleni, że tak głośno mówili o chęci startowania w zawodach. Warmia Mazury Senior Games 2012 to przecież nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim bardzo dobra zabawa. Osobiście ze zmian cieszę się podwójnie, ponieważ także będę mógł poczuć smak sportowej rywalizacji.

W dalszym ciągu trwa elektroniczna rejestracja zawodników, która zakończy się 15 lipca 2012 roku. Obecnie na liście startowej znajdują się reprezentanci Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Belgii, USA, Skandynawii, Rosji oraz Polski. Przypominamy, opłata rejestracyjna wynosi 50 €, choć jeżeli opłaty dokona się do 31 maja 2012 roku, uczestnicy mogą liczyć na upust wynoszący 10 €.  

Więcej informacji na stronie internetowejwww.SeniorGames2012.org