Rakietka i piłeczka pingpongowa nawiązujące kolorystycznie do flagi Unii Europejskiej i polskich barw narodowych są motywem przewodnim oficjalnego logo Mistrzostw Europy Gdańsk-Sopot 2011 w Tenisie Stołowym. Tej rangi impreza tenisa stołowego odbędzie się w Polsce po raz pierwszy, a patronatem honorowym objął ją znany z zamiłowania do celuloidowej piłeczki Prezydent RP Lech Wałęsa.

 

 

Subtelnie ukazany zarys fal akcentuje geograficzną charakterystykę miejsca, w którym odbędą się Mistrzostwa, a dopełnieniem logo jest naturalnie wkomponowany opis zawodów. „Chcieliśmy w nieskomplikowany sposób przekazać wszystkie podstawowe informacje dotyczące Mistrzostw, udało się to dzięki połączeniu kilku symbolicznych elementów” – powiedział Rafał Klimczak z agencji reklamowej MG Studio, autor logo.

 Logo przygotowano w dwóch wersjach językowych, angielskiej i polskiej, używane będą także jego mutacje kolorystyczne. Przewidziano ponadto wersję zawierającą nazwę głównego sponsora Mistrzostw.

 Najlepsi zawodnicy i zawodniczki tenisa stołowego z całej Europy będą rywalizować ze sobą od 8 do 16 października 2011 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej na granicy miast Gdańska i Sopotu. Hala, której otwarcie zaplanowano na sierpień tego roku, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Ten siedmiokondygnacyjny budynek będzie mógł pomieścić nawet 15 000 widzów, został też w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mistrzostwa Europy Gdańsk-Sopot 2011 będą jednocześnie główną imprezą obchodów 80-lecia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.