05.04.2010

 

Relacja Marka Dabkusa z występu

Anny Zielińskiej i Anny Urbańczyk

w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii.

 

Reprezentacja Polski juniorek i juniorów w tenisie stołowym uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii w tej kategorii wiekowej. W imprezie zaliczanej do najwyżej punktowanego cyklu Pro Tour wystąpiły dwie zawodniczki Warmii Lidzbark Warmiński: Anna Urbańczyk i Anna Zielińska. W turnieju singlowym, reprezentantki Warmii i Mazur grały ze zmiennym szczęściem. Ani Zielińskiej udało się wejść do turnieju głównego i dojść do 1/8 finału

Anna Zielińska trafiła można powiedzieć do „grupy śmierci” – tylko trzyosobowej za to piekielnie mocnej. Ania przegrała czwartkowe spotkanie z Rumunką Bernadettą Szocs 0:3(-1-4-7). Trzeba przyznać, że wynik trochę szokujący.W piątek w meczu o drugie miejsce w grupie Zielińska wygrała ze Słowaczką Martiną Adanemkovą 3:0(7,8,7) i to zwycięstwo dało awans do turnieju głównego. .

Anna Urbańczyk wystąpiła w grupie czteroosobowej. Rozegrała w czwartek dwa pojedynki. Najpierw przegrała z mocna Francuzką Alice Abbat 1:3(-6,7,-10,-7), a następnie pokonała Greczynkę Georgię Zavitsanou 3:2(6,-5,-8,8,6). W piątek Ania Przegrała ze Słowenką Alexandrą Galic 0:3(-7,-8,-9) i zajęła trzecie miejsce w swojej grupie.
W I rundzie debla Zielińska i Urbańczyk wygrały z Greczynką Georgią Zavitsanou i Austriaczką Melanie Luginger 3:1(9,-5,8,3), a w drugiej trafiły jednak na świetny debel rumuński Bernardetta Szocs/Irina Ciobanu i uległy wyraźnie faworytkom 0:3(-8,-7,-6).
Za to w I rundzie singla (1/16 finału) Anna Zielińska pokonała Roxanę Istrate (Rumunia) 4:2(9,8,-8,-12,7,9).
W pojedynku o ćwierćfinał zawodniczka Warmii Lidzbark Warmiński przegrała z Francuzką Laurą Gasnier 2:4(-7,-11,7,-10,10,-8).
Obsada turnieju była jednak bardzo mocna. Jedynie Ani Zielińskiej i Katarzynie Ślifirczyk udało się dostać do czołowej szesnastki turnieju.

 

Marek Dabkus

 

Źródło: www.sport.olsztyn.pl