W pierwszym w tym sezonie meczu ekstraklasy kobiet, zespół AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa podejmował beniaminka ekstraklasy - LUKS Ornetę. Przy nielicznie zgromadzonych kibicach, obydwa zespoły zaprezentowały bardzo dobry pingpong. Do pierwszego pojedynku podeszły Yang Xin - po stronie Częstochowianek, i Marta Smętek - po stronie gości. Obie zawodniczki były dość spięte i pierwsze piłki były zagrane bardzo chaotycznie. Lepiej w pierwszym secie poradziła sobie Yang Xin, która wygrała go do 7. Dwa kolejne sety należały również do Częstochowianki. Xin wygrała dwa razy do 6 i całe spotkanie 3:0.

Do drugiego pojedynku, jak się okazało najciekawszego w całych zawodach, do stołu podeszła Agata Pastor i Natalia Partyka. Kilka naprawdę ciekawych zagrań, dużo emocji i sporo dramaturgii zaprezentowały nam obie zawodniczki. Pierwsze dwa sety należały do Agaty Pastor, kolejne dwa do Partyki. O zwycięstwie zadecydował piąty set, w którym to ";o włos"; lepsza była Partyka, wygrywając do 9 i całe spotkanie 3:2.

W kolejnym spotkaniu Anna Smykowska zmierzyła się z Katarzyną Gieryń. W tym meczu zdecydowanie lepsza była Smykowska, która zwyciężyła 3:1. Ostatnią partią wieczoru, było spotkanie dwóch najmłodszych zawodniczek. 18-letnia Yang Xin zagrała z 16-letnią Natalią Partyką. Bo mimo bardzo dobrej gry i determinacji nie udało się ";polskiej nadziei"; pokonać częstochowskiej Chinki. "Jadzia" wygrała 3:1 i zapewniła pierwsze zwycięstwo nowym sezonie AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa.

AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa - LUKS Orneta 3:1
Yang Xin -Marta Smętek 3:0 (7, 6, 6)
Agata Pastor -Natalia Partyka 2:3 (5, 11, -8, -11, -9)
Anna Smykowska - Katarzyna Gieryń 3:1 (5, -5, 5, 9)
Yang Xin - Natalia Partyka 3:1 (8, 9, -7, 9)