Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) zwyciężyła w I Grand Prix Polski Kadetek, które w dniach 8-10 października rozgrywane było na obiektach Bronowianki w Krakowie. W ćwierćfinale znalazł się jej klubowy kolega Artur Gromek.

W wielkim finale Bogdanowicz w trzech setach rozprawiła się z Zofią Śliwką (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Co ciekawe, zawodniczka z Lidzbarka Warmińskiego, która w tym turnieju była rozstawiona z "dwójką" wygrała wszystkie swoje mecze po 3:0. W kadetach z Warmii i Mazur najwyżej uplasował się Artur Gromek (Warmia). W ćwierćfinale od rodowitego lidzbarczanina okazał się późniejszy finalista Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka).

Miejsca zawodników z Warmii i Mazur w I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów:

Kadetki: Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warm.) - 1, Zofia Madej (Dekorglass) - 17-24, Natalia Brzezińska (Dekorglass) - 25-32, Wiktoria Kowalska (Dekorglass) - 33-40, Maria Pieckowska (Dekorglass) - 41-48, Julia Kowalska (Dekorglass) - 49-56

Kadeci: Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warm.) - 5-8, Michał Lipowski (Dekorglass) - 17-24, Kryspin Stolarczyk (Dekorglass) - 33-40

Ponadto, w eliminacjach do turnieju głównego Grand Prix Polski brali udział: Dominika Bogucka (AZS UWM Olsztyn), Adam Piotrowski (Dekorglass Działdowo), Maciej Zajul, Oleg Stefanowicz (obaj: Warmia Lidzbark Warmiński), Andrzej Korzeniewski, Kajetan Stachowiak, Szymon Bartołd, Michał Dębowski (wszyscy: AZS UWM Olsztyn) oraz Bartosz Ziemba (GKTS Giżycko).

fot. Zbyszek Pietkiewicz Facebook