23.05.2010

Zakończono Licealiadę w Łomży oraz Gimnazjadę w Brzegu Dolnym, z udziałem zawodniczek LUKS "Warmia" Lidzbark Warmiński.

W Łomży odbyły się Mistrzostwa Polski Liceów w tenisie stołowym. Impreza zwana powszechnie Licealiadą, ma swój prestiż i dobrą obsadę, bowiem wielu zawodników chętnie reprezentuje swoją szkołę, mając okazje walczyć o jej prestiż. Anna Urbańczyk, Małgorzata Stramowska i Alicja Czarnomska są tenisistkami Warmii Lidzbark Warmiński, ale w Łomży walczyły przede wszystkim dla swojego Liceum. I to z dużym powodzeniem, zdobywając złoty medal w gronie jedenastu zespołów.

Warto dodać, że lidzbarskie Liceum wystąpiło bez dwóch wiodących zawodniczek: Roksany Załomskiej, która zdaje maturę i Anny Zielińskiej, powołanej do reprezentacji Polski juniorek na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Cetniewie.
Koleżanki spisały się jednak znakomicie. W grupie pokonały Łódź 3:0, Włoszczową 3:0 i Białystok także 3:0. W półfinale wygrały z Lubskiem 3:1, a w finale z Łomżą również 3:1. rewelacyjnie zagrała Anna Urbańczyk, zwyciężając w dwóch pojedynkach, pokonała m. in. Chinkę Ren Bingram.

W Brzegu zakończyła się Gimnazjada, gdzie również startowały zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego na co dzień uczennice Gimnazjum nr 2. Emilia Domysławska i Marta Lis wygrały grupę eliminacyjną po zwycięstwach nad Gdańskiem 3:2 i Gorzowem Wielkopolskim. (...)

Atak na finał się nie udał. Pingpongistki z Lidzbarka Warmińskiego przegrały w półfinale z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Czarnej Białostockiej 1:3. W spotkaniu o 3 miejsce uległy ZSO nr 8 z Gdańska, zajmując tym samym miejsce 4.